3a Edició - Codi 23733020

Array ( [CODIGO] => 23733020 [EDICION] => 3 [SITUACION] => Aprobado [SITUACION_BIS] => Iniciado [MATRICULA] => 800 [MATRICULA_2] => 0 [MATRICULA_3] => 0 [HORAS] => 15.00 [FECHA_INICIO] => 06/11/2023 [FECHA_FIN] => 29/04/2024 [LUGAR] => Aula Virtual UV [NOMBRE_EMPRESA_ORGANIZADOR] => Departament de Cirurgia [FECHA_FIN_PREINSCRIPCION] => 05/11/2023 [AREA] => 7 [NOMBRE_EMPRESA_PATROCINADO] => [NOMBRE_EMPRESA_COLABORADOR] => Sociedad Española de Cirugía Taurina [OBSERVACIONES_PREINSCRIPCION] => [TIPO_DOCENCIA] => A distancia [TIPO_DOCENCIA_1] => 3 [TIPO_DOCENCIA_2] => On-line [AULA_VIRTUAL_ADEIT] => 1 [TIPO_CURSO] => Postgrado [TIPO_CURSO_1] => Título Propio de Pos [DIRECCION_URL] => [AÑO_CURSO] => 35 [URL_VIDEO] => [URL_FACEBOOK] => [URL_TWITTER] => [META_TITLE] => [META_DESCRIPTION] => [META_KEYWORDS] => [DIRECCION_CURSO_CORTO] => cirugia-asta-toro [GESTOR_NOMBRE] => Nanda [GESTOR_APELLIDOS] => Requena Ortiz [GESTOR_EMAIL] => nanda.requena@fundacions.uv.es [ADMINISTRATIVO_NOMBRE] => Merche [ADMINISTRATIVO_APELLIDOS] => Ivars [ADMINISTRATIVO_EMAIL] => mercedes.ivars@fundacions.uv.es [ES_INTERNO] => 1 [EMAIL_EXTERNO] => informacion@adeituv.es [PREINSCRIPCION_WEB] => 0 [URL_AULA_VIRTUAL] => https://aulavirtual.uv.es [OFERTADO_OTRO] => 0 [ID_CURSO_OFERTADO] => 0 [DESCRIPCION_OFERTADO] => [TELEFONO_EXTERNO] => 96 160 3000 [MATRICULA_PDTE_APROBACION] => 0 [ID_IDIOMA] => 4 [PUBLICAR_WEB] => 1 [area_curs] => Àrea de Salut [NOMBRE_CURSO] => Expert Universitari en Assistència Mèdic-Quirúrgica Integral als Ferits per Asta de Bou [TITULACION] => Expert Universitari [HORARIO] => , [REQUISITOS_TITULACION] => El curs està dirigit a llicenciats o graduats en medicina o infermeria [REQUISITOS_OTROS] => [ARG_VENTA] => Els festejos taurins a Espanya, tant corregudes de bous amb professionals com activitats amb aquesta mena d'animals en festes populars, suposen un elevat nombre d'esdeveniments dins de les festivitats culturals anuals. El nombre de persones ferides durant aquests esdeveniments requereix d'uns coneixements mèdics específics, de crucial importància per a assegurar la correcta atenció després d'aquesta mena d'accidents. Per a tots els professionals sanitaris interessats en l'adquisició de coneixements relacionats amb aquest àmbit mèdic, la Universitat de València compta en la seua nòmina de títols de postgrau amb l'Expert Universitari en Assistència Mèdic-Quirúrgica Integral als Ferits per Asta de Bou. 1. Protocol d'actuació immediata en la pauta general d'assistència d'un accident taurí. 2. Valoració ordenada de l'assistència inicial d'un **politraumatizado per asta de bou. 3. Diagnòstic de la urgència vital del ferit per asta de bou. 4. Avaluació i tractament de la lesió de la via aèria. 5. Reanimació cardiorespiratòria i ús de desfibril·lador. 6. Coneixement i avaluació dels traumatismes tancats i oberts per asta de bou distingint la seua gravetat. 7. Aplicació adequada i protocol·litzada dels primers auxilis davant el traumatitzat taurí. 8. Coneixement i diagnòstic a l'exploració física de les lesions múscul-esquelètiques: cap, tronc, extremitats. 9. Diagnòstic i immobilització amb els mitjans disponibles davant sospita de lesió medul·lar. 10. Tècniques d'immobilització i trasllat dels ferits per asta de bou: ambulàncies, UCI i medicalitzades. 11. Conèixer l'anatomia de l'asta de bou i els seus mecanismes de lesió. 12. Coneixements de la Legislació vigent a Espanya i les diferències entre les comunitats autònomes sobre l'assistència mèdic-quirúrgica i certificacions oficials en festejos taurins, places fixes, portàtils i **bous al **carrer. 13. Conèixer l'equipament i la dotació d'una infermeria d'assistència als diferents festejos. [ARG_VENTA2] => [AÑO_CURSO_DESC] => [MODALIDAD_EVALUACION] => La metodologia en línia permet traslladar l'experiència formativa a l'AULA VIRTUAL de la UV, on l'alumnat i el professorat podran adquirir i intercanviar coneixements independentment del moment i del lloc on es troben. L'Aula Virtual es constitueix com un entorn de: · trobada, · intercanvi, · i aprenentatge dinàmic. Els participants disposen d'una clau personalitzada que permet l'accés al curs des de qualsevol ordinador connectat a Internet i des de qualsevol navegador Web i sistema operatiu. MATERIALS I RECURSOS ADEQUATS L'alumnat té a la seua disposició a l'Aula Virtual tot el material didàctic que compon el programa del curs. A més comptarà, en el seu cas, amb un conjunt de recursos addicionals que permetran al professorat complementar la seua docència: Materials multimèdia, vídeos a través d'un servei de vídeo streaming, arxius Powerpoint (amb àudios que expliquen les diapositives), continguts redactats que es faciliten en arxius format PDF, galeria d'imatges, enllaços d'interès, bibliografia, etc. que seran eines de suport per a aprofundir en els coneixements del curs. COMUNICACIÓ CONSTANT Durant el desenvolupament de l'activitat formativa, els participants disposaran de diverses eines de comunicació, com els fòrums, xats, videoconferències i la missatgeria/tutoria interna. 1. Els FÒRUMS de debat són espais compartits per tots els participants (alumnat i professorat) que permeten l'intercanvi d'idees, així com resoldre dubtes, proposar debats i respondre qüestions. També permeten intercanviar arxius per a realitzar activitats determinades en grup. "Els fòrums fomenten la participació, la col·laboració i el treball en equip. Estan sempre disponibles i l'alumnat decideix quan realitza la seua aportació, triant el moment que millor s'adapta al seu horari. 2. S'ofereix també la possibilitat de comunicar-se en temps real a través d'un XAT. Aquest mecanisme és útil quan diversos participants desitgen debatre sobre un tema en concret d'una manera simultània i sincrònica. 3. L'Aula Virtual disposa d'un sistema de VIDEOCONFERÈNCIA que permetrà aprofundir en diferents continguts, discutir casos pràctics, i assistir a presentacions en les quals els alumnes poden realitzar preguntes i compartir experiències. 4. Un eix fonamental en la formació en línia és el seguiment personal dut a terme pels tutors del curs, ajudant a aprofundir i afermar els conceptes clau i resolent els dubtes i consultes particulars a través d'un sistema de TUTORIA personal. [MODALIDAD_EVALUACION2] => [OBSERVACION_MATRICULA_1] => [OBSERVACION_MATRICULA_2] => [OBSERVACION_MATRICULA_3] => [SALIDA_PROFESIONAL] => La formació específica, fins ara no contemplada amb certificació universitària, dels sanitaris per al tractament in situ i trasllat medicalitzat dels pacients ferits per asta de bou constitueix una necessitat per a la societat en general que participa àmpliament dels festejos taurins i dels professionals de la tauromàquia. Aquest títol d'Expert Universitari en Assistència Mèdic Quirúrgica Integral aporta els coneixements necessaris per a poder atendre aquest tipus d'accidents i el certifica mitjançant un títol universitari de postgrau. La normativa legislativa possiblement exigeix en el futur la documentació d'un títol específic en l'assistència als ferits per asta de bou com a requisit per a formar part dels equips assistencials dels diferents festejos taurins. El present títol d'Expert Universitari proporciona la formació bàsica necessària i la titulació per a poder participar en l'assistència als festejos taurins [ANO_CURSO_DESC] => Curs 2023/2024 [programa] => Array ( [0] => Array ( [CODIGO_CURSO] => 23733020 [AÑO_CURSO] => 35 [CODIGO] => 2 [NOMBRE_MATERIA] => Principis, generalitats i anatomia Quirúrgica [NOMBRE_MATERIA_VAL] => Principis, generalitats i anatomia Quirúrgica [DESCRIPCION] => programa || programa2 || programa3 [DESCRIPCION1] => TEMES HISTORICOS I FUTUR DE LA CIRURGIA TAURINA 1. Història de la cirurgia taurina i de l'assistència als ferits per asta de bou 2. Futur de la cirurgia taurina TEMES ORGANITZATIUS I LEGISLATIUS 3. Equipament i dotació d'una infermeria d'assistència als diferents festejos. Normativa i aspectes legislatius. 4. Coneixement del vocabulari específic metge taurí i redacció del comunicat facultatiu. Legislació vigent sobre l'assistència mèdic-quirúrgica i certificacions oficials en festejos taurins, places fixes, portàtils i en bous al carrer. 5. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels festejos bous al carrer(bous al carrer). L'experiència d'Algemesí 6. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels festejos bous al carrer(bous al carrer). L'experiència de Castelló 7. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels tancaments de Sant Fermín. 8. Assistència específica a altres festejos populars taurins 9. Organització i assistència en els contratemps en l'estesa. 10. Valoració de la gravetat i descripció de les lesions. Com ha de fer-se el comunicat dels ferits per asta de bou. Llibre d'infermeria. 11. Relació equipe metge i autoritats previ a l'inici de l'espectacle en places de bous i festejos populars. 12. Preparació i ordenació del material per a infermeries de places de bous i itinerants. 13. Dotació i control del material en infermeria i festejos populars. Llistat de medicació. 14. Paper de la infermeria en la plaça de bous 15. Paper de la infermeria en bous al carrer TEMES DE ANATOMIA QUIRÚRGICA 16. Anatomia quirúrgica de la Regió inguino-femoral (Triangle de Scarpa) 17. Anatomia quirúrgica de la Regió cervical 18.Anatomia quirúrgica de la Regió Axil·lar. Plexe braquial. 19.Anatomia quirúrgica de la Regió Perineal, recte i anus. CASOS CLINICOS ABORDATGES QUIRÚRGICS: MANIOBRES DE DISSECCIÓ [DESCRIPCION2] => [DESCRIPCION3] => [DESCRIPCION1_VAL] => TEMES HISTORICOS I FUTUR DE LA CIRURGIA TAURINA 1. Història de la cirurgia taurina i de l'assistència als ferits per asta de bou 2. Futur de la cirurgia taurina TEMES ORGANITZATIUS I LEGISLATIUS 3. Equipament i dotació d'una infermeria d'assistència als diferents festejos. Normativa i aspectes legislatius. 4. Coneixement del vocabulari específic metge taurí i redacció del comunicat facultatiu. Legislació vigent sobre l'assistència mèdic-quirúrgica i certificacions oficials en festejos taurins, places fixes, portàtils i en bous al carrer. 5. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels festejos bous al carrer(bous al carrer). L'experiència d'Algemesí 6. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels festejos bous al carrer(bous al carrer). L'experiència de Castelló 7. Assistència organitzativa i mèdic-quirúrgica dels tancaments de Sant Fermín. 8. Assistència específica a altres festejos populars taurins 9. Organització i assistència en els contratemps en l'estesa. 10. Valoració de la gravetat i descripció de les lesions. Com ha de fer-se el comunicat dels ferits per asta de bou. Llibre d'infermeria. 11. Relació equipe metge i autoritats previ a l'inici de l'espectacle en places de bous i festejos populars. 12. Preparació i ordenació del material per a infermeries de places de bous i itinerants. 13. Dotació i control del material en infermeria i festejos populars. Llistat de medicació. 14. Paper de la infermeria en la plaça de bous 15. Paper de la infermeria en bous al carrer TEMES DE ANATOMIA QUIRÚRGICA 16. Anatomia quirúrgica de la Regió inguino-femoral (Triangle de Scarpa) 17. Anatomia quirúrgica de la Regió cervical 18.Anatomia quirúrgica de la Regió Axil·lar. Plexe braquial. 19.Anatomia quirúrgica de la Regió Perineal, recte i anus. CASOS CLINICOS ABORDATGES QUIRÚRGICS: MANIOBRES DE DISSECCIÓ [DESCRIPCION2_VAL] => [DESCRIPCION3_VAL] => [ORDEN] => 1 ) [1] => Array ( [CODIGO_CURSO] => 23733020 [AÑO_CURSO] => 35 [CODIGO] => 1 [NOMBRE_MATERIA] => Assistència Mèdic-Quirúrgica i Relacions Interprofessionals [NOMBRE_MATERIA_VAL] => Assistència Mèdic-Quirúrgica i Relacions Interprofessionals [DESCRIPCION] => programa || programa2 || programa3 [DESCRIPCION1] => 1. Protocol d'actuació d'assistència d'un accident taurí. Valoració ordenada de l'assistència inicial d'un politraumatizado per asta de bou: avaluació primària i secundària. 2. Actuació i assistència en la infermeria al ferit per asta de bou 3. Trasllat a la infermeria i posterior evacuació a centre hospitalari de referència. Personal de presència per al desvestit del vestit professional. 4. Morfologia de les banyes del bou de lídia i les seues alteracions. 5. Biomecànica lesional segons la morfologia de l'asta de bou i tractament en la infermeria de les ferides de parts blanes amb exploració de les trajectòries de la ferida. Rentades, drenatges i sutures. 6. Maneig urgent de la via aèria. 7. L'hemorràgia profusa i el seu tractament immediat. 8. Accés als grans gots perifèrics 9. El que ha de saber un cirurgià general per a les ferides vasculars: quins gots es poden o no lligar. 10. Actitud davant la banyada vascular dins i fora del rode. 11. Traumatismes toràcics 12. Traumatisme cranioencefàlic. Tractament immediat, immobilització i trasllat. 13. Traumatisme raquimedular. Tractament immediat, immobilització i trasllat. 14. Traumatismes de cara i coll. 15. Traumatismes Abdominals 16. Traumatisme Abdominal Obert 17. Traumatisme Abdominal Tancat 18. Ferides perineals. 19. Fractures i esquinços d'extremitats i pelvis. 20. Lesions de genoll en els professionals taurins 21. Paper de la infermeria en una ferida per asta de bou. Què fer i què no fer. Seguiment i cures en el postoperatori. LA INFORMACIÓ SANITÀRIA A LA PREMSA CASOS CLINICOS TALLERS D'HABILITATS MANIOBRES CRÍTIQUES QUE SALVEN VIDES (VÍDEOS) [DESCRIPCION2] => [DESCRIPCION3] => [DESCRIPCION1_VAL] => 1. Protocol d'actuació d'assistència d'un accident taurí. Valoració ordenada de l'assistència inicial d'un politraumatizado per asta de bou: avaluació primària i secundària. 2. Actuació i assistència en la infermeria al ferit per asta de bou 3. Trasllat a la infermeria i posterior evacuació a centre hospitalari de referència. Personal de presència per al desvestit del vestit professional. 4. Morfologia de les banyes del bou de lídia i les seues alteracions. 5. Biomecànica lesional segons la morfologia de l'asta de bou i tractament en la infermeria de les ferides de parts blanes amb exploració de les trajectòries de la ferida. Rentades, drenatges i sutures. 6. Maneig urgent de la via aèria. 7. L'hemorràgia profusa i el seu tractament immediat. 8. Accés als grans gots perifèrics 9. El que ha de saber un cirurgià general per a les ferides vasculars: quins gots es poden o no lligar. 10. Actitud davant la banyada vascular dins i fora del rode. 11. Traumatismes toràcics 12. Traumatisme cranioencefàlic. Tractament immediat, immobilització i trasllat. 13. Traumatisme raquimedular. Tractament immediat, immobilització i trasllat. 14. Traumatismes de cara i coll. 15. Traumatismes Abdominals 16. Traumatisme Abdominal Obert 17. Traumatisme Abdominal Tancat 18. Ferides perineals. 19. Fractures i esquinços d'extremitats i pelvis. 20. Lesions de genoll en els professionals taurins 21. Paper de la infermeria en una ferida per asta de bou. Què fer i què no fer. Seguiment i cures en el postoperatori. LA INFORMACIÓ SANITÀRIA A LA PREMSA CASOS CLINICOS TALLERS D'HABILITATS MANIOBRES CRÍTIQUES QUE SALVEN VIDES (VÍDEOS) [DESCRIPCION2_VAL] => [DESCRIPCION3_VAL] => [ORDEN] => 2 ) ) [professors] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => emp372053 [NOMBRE_PERSONA] => María Teresa [APELLIDOS] => Alcalá Soriano [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Enfermera. Plaza de toros de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [1] => Array ( [DNI] => emp408459 [NOMBRE_PERSONA] => Candido Fernando [APELLIDOS] => Alcázar López [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano Plaza de Toros de Alicante [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [2] => Array ( [DNI] => emp31144 [NOMBRE_PERSONA] => María Sonsoles [APELLIDOS] => Aragón Álvarez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Anestesista. Plaza de Toros de Valencia. Servicio Anestesiología, Reanimación y Terapia del Dolor del Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [3] => Array ( [DNI] => uni65040 [NOMBRE_PERSONA] => Rafael [APELLIDOS] => Badenes Quiles [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Profesor Contratado Doctor. Universitat de València. Servicio de Anestesiología y Reanimación. Hospital Clínic Universitari de València. [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [4] => Array ( [DNI] => emp372353 [NOMBRE_PERSONA] => José Ignacio [APELLIDOS] => Blanes Mompó [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Profesor Asociado. Departament de Cirurgia. UV. Servicio de Angiología y Cirugía Vascular. Consorcio Hospital General Universitario de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [5] => Array ( [DNI] => emp137049 [NOMBRE_PERSONA] => José Antonio [APELLIDOS] => Carbonell López [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Anestesiólogo Hospital Clínico Universitario de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [6] => Array ( [DNI] => emp31023 [NOMBRE_PERSONA] => Fernando [APELLIDOS] => Carbonell Tatay [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Jefe Unidad Cirugía Pared Quironsalud, Valencia. Cirujano Plaza de Toros de Valencia, Utiel y Requena [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [7] => Array ( [DNI] => uni59983 [NOMBRE_PERSONA] => Daniel [APELLIDOS] => Casanova Rituerto [PDI] => 3 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Catedrático de Cirugía. Universidad de Cantabria. Hospital U. Marqués de Vallecilla. Plaza de Toros de Santander [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [8] => Array ( [DNI] => emp341440 [NOMBRE_PERSONA] => Enrique [APELLIDOS] => Crespo Rubio [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Traumatólogo. Hospital Quirón-Ruber Madrid. Plaza de Toros de Zamora, Huesca y Ciudad Rodrigo. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [9] => Array ( [DNI] => emp357426 [NOMBRE_PERSONA] => Rafael [APELLIDOS] => Fuentes Martos [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano jefe. Plaza de Toros de Jaen y Úbeda. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [10] => Array ( [DNI] => emp372054 [NOMBRE_PERSONA] => Rafael Jesús [APELLIDOS] => Gallego Puertollano [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Anestesista. Plaza de toros de Jaén y Ubeda [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [11] => Array ( [DNI] => emp357427 [NOMBRE_PERSONA] => Máximo [APELLIDOS] => García Padrós [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano jefe. Plaza de Toros de Las Ventas, Madrid [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [12] => Array ( [DNI] => emp341441 [NOMBRE_PERSONA] => Pascual [APELLIDOS] => González Masegosa [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano Jefe Plaza de Toros de Albacete [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [13] => Array ( [DNI] => uni73802 [NOMBRE_PERSONA] => Eva María [APELLIDOS] => González Soler [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => Departament d'Anatomia i Embriologia Humana. Universitat de València [CARGO_FACULTAD] => Ayudante/a Doctor/a [NPI] => M5525 [EMAIL_FACULTAD] => emagonso@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [14] => Array ( [DNI] => emp37283 [NOMBRE_PERSONA] => Eduardo [APELLIDOS] => Hevia Sierra [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirugía Ortopédica y Traumatología. Hospital La Fraternidad. Madrid. Equipos Crespo de Cirugía Taurina. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [15] => Array ( [DNI] => emp357428 [NOMBRE_PERSONA] => Ángel Manuel [APELLIDOS] => Hidalgo Ovejero [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Traumatólogo.Cirujano Jefe de la Enfermería de la Plaza de Toros de Pamplona. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [16] => Array ( [DNI] => emp357432 [NOMBRE_PERSONA] => Ricardo Julián [APELLIDOS] => Iglesias Delgado [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Hospital Ciudad de Coria. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [17] => Array ( [DNI] => emp341444 [NOMBRE_PERSONA] => Elsa [APELLIDOS] => Jiménez Vicente [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujana Jefe Plaza de Toros de Cuenca [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [18] => Array ( [DNI] => emp20270 [NOMBRE_PERSONA] => Daniel [APELLIDOS] => López-Quiles Gómez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Traumatólogo. Plaza de Toros de Valencia. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [19] => Array ( [DNI] => emp372133 [NOMBRE_PERSONA] => Luis [APELLIDOS] => Maicas Lozano [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Comisario de Policia Presidencia Plaza de toros de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [20] => Array ( [DNI] => emp17430 [NOMBRE_PERSONA] => Francisco José [APELLIDOS] => Martí Canoves [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Anestesista. Hospital Clínico Universitario de Valencia. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [21] => Array ( [DNI] => uni58804 [NOMBRE_PERSONA] => Ivan [APELLIDOS] => Martin Gonzalez [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Cirujano cardiovascular. Hospital Universitari i Politécnic La Fe. Departament de Cirurgia. Universitat de València. [NPI] => M0531 [EMAIL_FACULTAD] => imargon2@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [22] => Array ( [DNI] => emp359571 [NOMBRE_PERSONA] => María Cristina [APELLIDOS] => Martínez Borja [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Enfermera de la plaza de toros de Algemesí. Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [23] => Array ( [DNI] => uni31285 [NOMBRE_PERSONA] => Juan Bautista [APELLIDOS] => Martínez León [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Catedrático. Departament de Cirurgia. UV. Servicio de Cirugía Cardiovascular. Hospital Universitari i Politècnic La Fe [NPI] => G7310 [EMAIL_FACULTAD] => lmartine@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [24] => Array ( [DNI] => emp377858 [NOMBRE_PERSONA] => Francisco [APELLIDOS] => Martínez Soriano [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Profesor Honorario Universitat de València [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [25] => Array ( [DNI] => emp445231 [NOMBRE_PERSONA] => Antonio María [APELLIDOS] => Mateo Gutiérrez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Ex-jefe de enfermeria plaza de toros de Valladolid. Académico Numerario de la Real Academia de Medicina de Valladolid. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [26] => Array ( [DNI] => emp372073 [NOMBRE_PERSONA] => Luis María [APELLIDOS] => Merino Peñacoba [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Hospital Clínico de Valladolid. Plaza de toros de Valladolid. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [27] => Array ( [DNI] => emp341443 [NOMBRE_PERSONA] => Encarna [APELLIDOS] => Miñana Aragón [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Anestesista. Plaza de Toros de Valencia. Servicio Anestesiología, Reanimación y Terapia del Dolor del Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [28] => Array ( [DNI] => emp372074 [NOMBRE_PERSONA] => Alberto [APELLIDOS] => Miñano Pérez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano vascular. Plaza de toros de Alicante. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [29] => Array ( [DNI] => emp372075 [NOMBRE_PERSONA] => José Ignacio [APELLIDOS] => Miota de Llama [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Hospital General Universitario de Albacete. Plaza de toros de Albacete. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [30] => Array ( [DNI] => emp372076 [NOMBRE_PERSONA] => José Manuel [APELLIDOS] => Morales Puebla [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Otorrinolaringólogo, Hospital Universitario La Paz, Madrid [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [31] => Array ( [DNI] => emp64589 [NOMBRE_PERSONA] => Alfonso [APELLIDOS] => Morcillo Aixelá [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano Torácico. Hospital Universitari i Politécnic La Fe. Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [32] => Array ( [DNI] => emp341447 [NOMBRE_PERSONA] => Octavio [APELLIDOS] => Mulet Zayas [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano jefe. Plaza Toros Real Maestranza de Sevilla. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [33] => Array ( [DNI] => emp358045 [NOMBRE_PERSONA] => José Eduardo [APELLIDOS] => Pérez Folqués [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Plaza de Toros de Algemesí. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [34] => Array ( [DNI] => uni55306 [NOMBRE_PERSONA] => Vicente [APELLIDOS] => Pla Marti [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Cirujano. Profesor Asociado Asistencial de Ciencias de la Salud. Departament de Cirurgia. Universitat de València [NPI] => N7597 [EMAIL_FACULTAD] => plamarvi@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [35] => Array ( [DNI] => emp372078 [NOMBRE_PERSONA] => José Manuel [APELLIDOS] => Ramia Angel [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Jefe de Servicio. Hospital Universitario de Guadalajara. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [36] => Array ( [DNI] => emp372077 [NOMBRE_PERSONA] => Pilar [APELLIDOS] => Ramos Branchadell [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Enfermera. Plaza de toros de Castellón. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [37] => Array ( [DNI] => emp372079 [NOMBRE_PERSONA] => José María [APELLIDOS] => Reyes Gomis [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano-Jefe. Plaza de toros de Alicante. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [38] => Array ( [DNI] => emp408461 [NOMBRE_PERSONA] => Antonio [APELLIDOS] => Rios Zambudio [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano Plaza de Toros de Cehegin [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [39] => Array ( [DNI] => emp366790 [NOMBRE_PERSONA] => Ricardo [APELLIDOS] => Robles Campos [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Catedrático de Cirugía Universidad de Murcia. Cirujano Jefe. Plaza de Toros de Murcia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [40] => Array ( [DNI] => emp372080 [NOMBRE_PERSONA] => Juan Luis [APELLIDOS] => Rueda Martínez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Plaza de Toros de Albacete. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [41] => Array ( [DNI] => emp121446 [NOMBRE_PERSONA] => María Gracias [APELLIDOS] => Ruiz Navarro [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Enfermera. Plaza de toros de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [42] => Array ( [DNI] => uni74779 [NOMBRE_PERSONA] => Luis [APELLIDOS] => Sabater Ortí [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => Departament de Cirurgia. Universitat de València [CARGO_FACULTAD] => Catedrático/a de Universidad [NPI] => M0035 [EMAIL_FACULTAD] => luisaor@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [43] => Array ( [DNI] => uni63455 [NOMBRE_PERSONA] => Raúl Javier [APELLIDOS] => Sales Sevilla [PDI] => 2 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => Departament de Cirurgia. Universitat de València [CARGO_FACULTAD] => Investigación Escala Técnica Básica [NPI] => F7047 [EMAIL_FACULTAD] => ssevilla@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => Técnico de Audiovisuales. Investigación Escala Técnica Básica. Departamento de Cirugía. Universitat de Valéncia. [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [44] => Array ( [DNI] => uni70606 [NOMBRE_PERSONA] => Antonio [APELLIDOS] => Silvestre Muñoz [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Jefe de Servicio Traumatología y Ortopedia. Hospital Clínico de Valencia. Profesor Contratado Doctor. Departament de Cirurgía. Universitat de Valencia. [NPI] => H9301 [EMAIL_FACULTAD] => ansilmu@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [45] => Array ( [DNI] => uni38403 [NOMBRE_PERSONA] => Ana María [APELLIDOS] => Sola Martín [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => Departament d'Infermeria. Universitat de València [CARGO_FACULTAD] => Profesor/a Asociado de Universidad [NPI] => M0079 [EMAIL_FACULTAD] => asomar@alumni.uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [46] => Array ( [DNI] => uni64943 [NOMBRE_PERSONA] => Julio [APELLIDOS] => Soriano Mestre [PDI] => 3 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Veterinario Profesor Universidad CEU Cardenal Herrera, Valencia Plaza de Toros de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [47] => Array ( [DNI] => emp357430 [NOMBRE_PERSONA] => Gustavo José [APELLIDOS] => Traver Torrent [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano-Jefe de la Plaza de Toros de Castellón [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [48] => Array ( [DNI] => emp408460 [NOMBRE_PERSONA] => Ana Cristina [APELLIDOS] => Utrillas Martínez [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujana Jefe Plaza de Toros de Teruel [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [49] => Array ( [DNI] => emp357431 [NOMBRE_PERSONA] => Carlos [APELLIDOS] => Val-Carreres Guinda [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano jefe. Plaza de Toros de Zaragoza. [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [50] => Array ( [DNI] => emp341445 [NOMBRE_PERSONA] => Mª del Pilar [APELLIDOS] => Val-Carreres Rivera [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujana. Plaza de Toros de Zaragoza. Profesor Asociada Médico. Universidad de Zaragoza. Hospital Clínico Universitario Lozano Blesa Zaragoza [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [51] => Array ( [DNI] => uni2555 [NOMBRE_PERSONA] => Alfonso Amador [APELLIDOS] => Valverde Navarro [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Profesor Titular de Universidad. Departament d'Anatomia i Embriologia Humana. Universitat de València [NPI] => H6500 [EMAIL_FACULTAD] => valverde@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [52] => Array ( [DNI] => emp42806 [NOMBRE_PERSONA] => Francisco Javier [APELLIDOS] => Vaqué Urbaneja [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano. Hospital Universitari i Politècnic La Fe de Valencia [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) [53] => Array ( [DNI] => uni9194 [NOMBRE_PERSONA] => Cristóbal [APELLIDOS] => Zaragoza Fernández [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Jefe de Servicio de Cirugía General, Digestiva y CMA. Hospital General Universitario de Valencia. Cirujano-Jefe Plaza de Toros de Valencia [NPI] => G7224 [EMAIL_FACULTAD] => crisza@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) [direccio] => Array ( [0] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => uni9194 [NOMBRE_PERSONA] => Cristóbal [APELLIDOS] => Zaragoza Fernández [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => Jefe de Servicio de Cirugía General, Digestiva y CMA. Hospital General Universitario de Valencia. Cirujano-Jefe Plaza de Toros de Valencia [NPI] => G7224 [EMAIL_FACULTAD] => crisza@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) [1] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => uni74779 [NOMBRE_PERSONA] => Luis [APELLIDOS] => Sabater Ortí [PDI] => 1 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => Departament de Cirurgia. Universitat de València [CARGO_FACULTAD] => Catedrático/a de Universidad [NPI] => M0035 [EMAIL_FACULTAD] => luisaor@uv.es [CARGO_EMPRESA] => [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) [2] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => emp341444 [NOMBRE_PERSONA] => Elsa [APELLIDOS] => Jiménez Vicente [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujana Jefe Plaza de Toros de Cuenca [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) [3] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => emp341441 [NOMBRE_PERSONA] => Pascual [APELLIDOS] => González Masegosa [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Cirujano Jefe Plaza de Toros de Albacete [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) [4] => Array ( [0] => Array ( [DNI] => emp31023 [NOMBRE_PERSONA] => Fernando [APELLIDOS] => Carbonell Tatay [PDI] => 4 [DEPARTAMENTO_FACULTAD] => [CARGO_FACULTAD] => [NPI] => [EMAIL_FACULTAD] => [CARGO_EMPRESA] => Jefe Unidad Cirugía Pared Quironsalud, Valencia. Cirujano Plaza de Toros de Valencia, Utiel y Requena [DIRECCION_URL_POSTGRADO] => [URL_LINKEDIN_POSTGRADO] => ) ) ) )

Expert Universitari en Assistència Mèdic-Quirúrgica Integral als Ferits per Asta de Bou

Professorat

Alcalá Soriano, María Teresa
Enfermera. Plaza de toros de Valencia
Alcázar López, Candido Fernando
Cirujano Plaza de Toros de Alicante
Aragón Álvarez, María Sonsoles
Anestesista. Plaza de Toros de Valencia. Servicio Anestesiología, Reanimación y Terapia del Dolor del Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia.
Badenes Quiles, Rafael
Profesor Contratado Doctor. Universitat de València. Servicio de Anestesiología y Reanimación. Hospital Clínic Universitari de València..
Blanes Mompó, José Ignacio
Profesor Asociado. Departament de Cirurgia. UV. Servicio de Angiología y Cirugía Vascular. Consorcio Hospital General Universitario de Valencia
Carbonell López, José Antonio
Anestesiólogo Hospital Clínico Universitario de Valencia
Carbonell Tatay, Fernando
Jefe Unidad Cirugía Pared Quironsalud, Valencia. Cirujano Plaza de Toros de Valencia, Utiel y Requena
Casanova Rituerto, Daniel
Catedrático de Cirugía. Universidad de Cantabria. Hospital U. Marqués de Vallecilla. Plaza de Toros de Santander
Crespo Rubio, Enrique
Traumatólogo. Hospital Quirón-Ruber Madrid. Plaza de Toros de Zamora, Huesca y Ciudad Rodrigo.
Fuentes Martos, Rafael
Cirujano jefe. Plaza de Toros de Jaen y Úbeda.
Gallego Puertollano, Rafael Jesús
Anestesista. Plaza de toros de Jaén y Ubeda
García Padrós, Máximo
Cirujano jefe. Plaza de Toros de Las Ventas, Madrid
González Masegosa, Pascual
Cirujano Jefe Plaza de Toros de Albacete
González Soler, Eva María
Ayudante/a Doctor/a. Departament d'Anatomia i Embriologia Humana. Universitat de València
Hevia Sierra, Eduardo
Cirugía Ortopédica y Traumatología. Hospital La Fraternidad. Madrid. Equipos Crespo de Cirugía Taurina.
Hidalgo Ovejero, Ángel Manuel
Traumatólogo.Cirujano Jefe de la Enfermería de la Plaza de Toros de Pamplona.
Iglesias Delgado, Ricardo Julián
Cirujano. Hospital Ciudad de Coria.
Jiménez Vicente, Elsa
Cirujana Jefe Plaza de Toros de Cuenca
López-Quiles Gómez, Daniel
Traumatólogo. Plaza de Toros de Valencia.
Maicas Lozano, Luis
Comisario de Policia Presidencia Plaza de toros de Valencia
Martí Canoves, Francisco José
Anestesista. Hospital Clínico Universitario de Valencia.
Martin Gonzalez, Ivan
Cirujano cardiovascular. Hospital Universitari i Politécnic La Fe. Departament de Cirurgia. Universitat de València..
Martínez Borja, María Cristina
Enfermera de la plaza de toros de Algemesí. Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia.
Martínez León, Juan Bautista
Catedrático. Departament de Cirurgia. UV. Servicio de Cirugía Cardiovascular. Hospital Universitari i Politècnic La Fe.
Martínez Soriano, Francisco
Profesor Honorario Universitat de València
Mateo Gutiérrez, Antonio María
Ex-jefe de enfermeria plaza de toros de Valladolid. Académico Numerario de la Real Academia de Medicina de Valladolid.
Merino Peñacoba, Luis María
Cirujano. Hospital Clínico de Valladolid. Plaza de toros de Valladolid.
Miñana Aragón, Encarna
Anestesista. Plaza de Toros de Valencia. Servicio Anestesiología, Reanimación y Terapia del Dolor del Hospital Universitario de la Ribera. Alcira. Valencia
Miñano Pérez, Alberto
Cirujano vascular. Plaza de toros de Alicante.
Miota de Llama, José Ignacio
Cirujano. Hospital General Universitario de Albacete. Plaza de toros de Albacete.
Morales Puebla, José Manuel
Otorrinolaringólogo, Hospital Universitario La Paz, Madrid
Morcillo Aixelá, Alfonso
Cirujano Torácico. Hospital Universitari i Politécnic La Fe. Valencia
Mulet Zayas, Octavio
Cirujano jefe. Plaza Toros Real Maestranza de Sevilla.
Pérez Folqués, José Eduardo
Cirujano. Plaza de Toros de Algemesí.
Pla Marti, Vicente
Cirujano. Profesor Asociado Asistencial de Ciencias de la Salud. Departament de Cirurgia. Universitat de València.
Ramia Angel, José Manuel
Jefe de Servicio. Hospital Universitario de Guadalajara.
Ramos Branchadell, Pilar
Enfermera. Plaza de toros de Castellón.
Reyes Gomis, José María
Cirujano-Jefe. Plaza de toros de Alicante.
Rios Zambudio, Antonio
Cirujano Plaza de Toros de Cehegin
Robles Campos, Ricardo
Catedrático de Cirugía Universidad de Murcia. Cirujano Jefe. Plaza de Toros de Murcia
Rueda Martínez, Juan Luis
Cirujano. Plaza de Toros de Albacete.
Ruiz Navarro, María Gracias
Sabater Ortí, Luis
Catedrático/a de Universidad. Departament de Cirurgia. Universitat de València
Sales Sevilla, Raúl Javier
Investigación Escala Técnica Básica. Departament de Cirurgia. Universitat de València
Silvestre Muñoz, Antonio
Jefe de Servicio Traumatología y Ortopedia. Hospital Clínico de Valencia. Profesor Contratado Doctor. Departament de Cirurgía. Universitat de Valencia..
Sola Martín, Ana María
Profesor/a Asociado de Universidad. Departament d'Infermeria. Universitat de València
Soriano Mestre, Julio
Veterinario Profesor Universidad CEU Cardenal Herrera, Valencia Plaza de Toros de Valencia
Traver Torrent, Gustavo José
Cirujano-Jefe de la Plaza de Toros de Castellón
Utrillas Martínez, Ana Cristina
Cirujana Jefe Plaza de Toros de Teruel
Val-Carreres Guinda, Carlos
Cirujano jefe. Plaza de Toros de Zaragoza.
Val-Carreres Rivera, Mª del Pilar
Cirujana. Plaza de Toros de Zaragoza. Profesor Asociada Médico. Universidad de Zaragoza. Hospital Clínico Universitario Lozano Blesa Zaragoza
Valverde Navarro, Alfonso Amador
Profesor Titular de Universidad. Departament d'Anatomia i Embriologia Humana. Universitat de València.
Vaqué Urbaneja, Francisco Javier
Cirujano. Hospital Universitari i Politècnic La Fe de Valencia
Zaragoza Fernández, Cristóbal
Jefe de Servicio de Cirugía General, Digestiva y CMA. Hospital General Universitario de Valencia. Cirujano-Jefe Plaza de Toros de Valencia.

Solicita información

He llegit i accepto la informació proporcionada sobre protecció de dades i Política de Privacitat de ADEIT.

Consento rebre informació sobre els títols propis de la Universitat de València.

Todos los campos son obligatorios

El formato de teléfono es incorrecto

El formato de correo electrónico es incorrecto

Mensaje recibido correctamente. Nos pondremos en contacto con usted lo antes posible

Error en el envío. Póngase en contacto con nosotros mediante correo electrónico

Debe aceptar la política de privacidad de ADEIT.

Per favor, verifica que no eres un robot.

Responsable: Universitat de València. Edifici del Rectorat. Av. Blasco Ibáñez, 13. 46010-València.
Delegat de Protecció de Dades: D. Javier Plaza Penadés lopd@uv.es
Finalitat: Enviar informació rellevant de cursos de postgrau.
S'obtenen perfils a fi de personalitzar el tracte conforme a les seves característiques o necessitats i poder així dirigir-li les novetats més convenients.
Legitimació: Per a l'enviament d'informació sobre els títols propis de la Universitat de València la base de legitimació és el consentiment de l'interessat.
Destinataris: Fundació Universitat-Empresa de Valéncia and Universitat de València
Termini: Les dades de l'Usuari seran conservats fins que sol·liciti la seva baixa, s'oposi o revoqui el seu consentiment.
Drets: Accedir, rectificar i suprimir les dades així com altres drets com s'explica a la informació addicional.
Amplieu informació: www.adeituv.es/politica-de-privacidad.

SI, ENVIA
FAQS

Imprimir la informaciò